nazwa produktu:

polska       łacińska


szukaj w kategorii:


Strona główna

Media o nas

Bussiness Centre Club - Wielka Księga Medalu Europejskiego 2010


"Na początku lat 90., na fali rodzącego się wówczas w Polsce wolnego rynku i nowej rzeczywistości gospodarczej, podjęłam decyzję o pracy na własny rachunek, czyli o utworzeniu firmy „Pharma-Cosmetic”. I choć nie było łatwo zrezygnować ze stałej pensji i podjąć ryzyko rozpoczęcia własnej działalności, to dziś z satysfakcją wspominam tamte chwile. Ówczesna sytuacja gospodarcza kraju oraz późniejsze członkostwo Polski w Unii Europejskiej stworzyło wielu przedsiębiorczym osobom, w tym także i mnie, zupełnie nowe szanse na realizowanie własnych planów zawodowych." więcej »

Magazyn "Prestiż - Who Is Who?", sierpień 2003:


"Przede wszystkim dobro pacjenta. [Pharma Cosmetic] zawsze stawiała sobie ten cel za zasadniczy. Wprowadzamy na rynek produkty bezpieczne, a więc przebadane i zgodne z obowiązującymi normami (...). Jakość to nie kwestia wyboru, ale fundament funkcjonowania firmy (...). Współpracujemy z ponad 300 odbiorcami, a w tej liczbie są wszystkie hurtownie aptekarskie. Nasza pierwsza oferta liczyła 20 produktów. Obecnie mamy dostęp do ok. pięciu tysięcy substancji renomowanych firm farmaceutycznych." więcej »

"Czasopismo Aptekarskie", czerwiec-lipiec 2003 (artykuł pt. Produkt gwarantowany z Pharma Cosmetic autorstwa Łucji Suchockiej):


"[Obserwuje się] wciąż znaczący udział leków recepturowych w obrocie aptek wiodących krajów Unii Europejskiej, jak Niemcy i Francja, gdzie szacuje się go na ponad 40 procent. Również u nas receptura, choć wykonywana rzadziej, też nie zniknęła z aptek, bo chętnie po nią sięgają zwłaszcza lekarze dermatolodzy, ginekolodzy, pediatrzy (...). Surowców o najwyższej jakości do wytwarzania leków w aptekach nie zabraknie - od 12 lat dba o to krakowska firma Pharma Cosmetic (...). Szeroka gama produktów, które Pharma Cosmetic oferuje aptekom otwartym i szpitalnym jest poddawana szczegółowym, surowym testom. Są wśród nich substancje lecznicze, w tym silnie działające, antybiotyki, hormony, oleje i olejki, ekstrakty, tinktury, konserwanty farmaceutyczne do kropli do oczu, stałe podłoża maściowe, preparaty galenowe, itd." więcej »

Magazyn "V.I.P.", Farmacja Polska, wydanie specjalne, styczeń 2003:


Katarzyna Adamowicz: "Od dwunastu lat współpracujemy z wieloma firmami z Włoch, Niemiec, Holandii czy Szwajcarii i od dawna darzymy się wzajemnym zaufaniem (...). Wierzę, że poprzez bieżące starania, aktywne uczestnictwo w życiu polskiej farmaceutycznej rodziny nadążymy za wszystkimi wymaganiami jakie nałoży na nas członkostwo w Unii Europejskiej. Jestem zdecydowaną zwolenniczką wejścia Polski do Unii, ale ważna dla mnie będzie kontynuacja tradycji polskiej farmacji w nowych realiach." więcej »

"Czasopismo Aptekarskie" - maj 2001:


"Zdobyliśmy wiodącą pozycję na polskim rynku farmaceutycznym w zaopatrzeniu aptek w surowce recepturowe. Mamy w ciągłej sprzedaży ponad 200 substancji, każdą w kilku gramaturach. Ambicją naszą jest posiadanie w ofercie nawet takich pozycji, które są potrzebne 2-3 razy w roku. Nie boimy się produktów trudnych, jeśli tylko potrzebuje ich pacjent. Niezależnie od tego czy substancja jest toksyczna, łatwopalna, podatna na przechłodzenia lub przegrzania, z każdym surowcem obchodzimy się profesjonalnie." więcej »

Magazyn "V.I.P.", Farmacja Polska, wydanie specjalne, wrzesień 2000:


"[Produkty Pharma Cosmetic] służą nie tylko aptekarzom (...), lecz także polskim firmom farmaceutycznym wytwarzającym leki na skalę przemysłową. Pharma Cosmetic wspiera także krakowskie uczelnie, dostarczając im nieodpłatnie substancji potrzebnych do badań. Zdaniem zarówno Instytutu Leków jak i odbiorców Pharma Cosmetic jest obecnie największym dystrybutorem środków recepturowych. Surowce firmy można znaleźć praktycznie w każdej krajowej aptece. Dzięki temu zrealizowanie zlecenia lekarza na lek recepturowy nie stanowi już problemu." więcej »

Światowy Dzień Jakości


Na początku lat 90. niemieckie firmy farmaceutyczne trafiały ze swoimi produktami na polski rynek, dziś to my chcemy zaproponować niemieckim aptekarzom nasz polski wyrób - mówi Marcin Adamowicz, właściciel firmy Pharma Cosmetic, produkującej wysokiej jakości substancje farmaceutyczne do receptury aptecznej... więcej »


Realizacja freshweb.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. "Pharma-Cosmetic" K. M. Adamowicz s.j. Kraków 2011.